Про сайт

Існує книг багато на землі.
Вони цікаві, мудрі, гарні.
Та кожен з нас, дорослий чи малий,
Всяк казочку читати полюбляє.

Найцінніша перлина народного фольклору, сяюча чарівним світлом з незапам’ятних часів, – казка. Неможливо уявити собі якийсь інший вид мистецтва, котрий зможе так захоплювати всіх без винятку: дорослих, підлітків, і самих маленьких.

Народні казки, наче кришталево-чисті струмки, витікаючі із джерел народної мудрості, зливаються у нескінченні ріки та моря безцінних  і нетлінних духовних багатств людства, переливаючихся блакиттю добра та любові. Створені в сиву давнину, казки відкривають перед нами чарівний  світ, наповнений відважними героями, дивовижними краями, захоплюючими пригодами та подорожі.  Наче на крилах, вони несуть нас у казковий світ фантазій та мрій.

Казка – це дитинство людства, і водночас, його мудрість та зрілість. Читайте і слухайте казки, легенди та байки, вивчайте їх та переказуйте. Нехай вони живуть серед нас і після нас, мандруючи в просторі та часі, навчають нас і наших нащадків, – як треба жити по правді і справедливості.

Фольклористи умовно розподіляють  казки на такі групи: казки про тварин, чарівні, соціально-побутові, новелістичні. Та незалежно від жанру всі казки призвані виховувати у нас найкращі риси характеру: доброту, чуйність, щедрість, мужність та відвагу, скромність, працелюбність, ввічливість та запобігливість, а також готовність прийти на допомогу, любові до своєї Вітчизни, повазі батьків та старших, бути не байдужим до чужої біди, щирій радості за інших, і навпроти, бути нетерпимим до прояву зла та душевної черствості, боягузства, гоноровості і чванливості… Вони закладують зерна духовності, виховують позитивні якості характеру, допомагають розвивати уяву та кмітливість.

На нашому сайті, любий друже, можеш відправитись в захоплюючу подоріж, де на тебе чекають цікаві пригоди дивовижних казкових героїв. Тут зібрано найкращі казки, легенди та байки для дітей українською мовою. Це і українські народні казки та казки народів світу, авторські казки великих казкарів та велике зібрання казкових сценаріїв. Впевнений, що багатьох зацікавить велика колекція віршованих казокЧарівна скарбничка казок пропонує вам не тільки прочитати казочки але й прослухати в аудіоформаті або подивитись онлайн фільми та мультфільми з казковими персонажами.

Всі казки на нашому сайті взяті з відкритих джерел і розміщені виключно з метою ознайомлення! Всі права належать їх правовласникам! Якщо у вас виникли питання відносно авторського права, напишіть нам.

Казкар-чарівник