Риба-папуга та місяць

Для молодшого шкільного віку

Австралійська народна казка

Колись у давнину риба-папуга й місяць жили разом на березі річки. Вони були великі приятелі, аж поки одного дня не посварилися між собою.

Риба-папуга заявила, що покине берег річки й піде жити в море. Сказала, що сховається піж корали й місяць більш ніколи її не побачить.

Місяць дуже розгнівався і мовив такі слова:

— Коли ти помреш, то зникнеш навіки: тебе вже ніколи не буде. Та коли помру я, то всього на три дні: через три дні я знову буду живий.

І промовивши це, піднявся на самісіньке небо й залишився там назавжди. Риба-папуга пішла собі жити в море і сховалась під коралами. Багато років прожила вона там щасливо, а її тіло зробилось таке ж барвисте, як корали.

Увесь той  час місяць жив на небі. Він щомісяця вмирав, але за три дні знову з’являвся на небі, так як і сказав. Він частенько виглядав рибу-папугу, та ніколи її так і не побачив, бо вона зробилася така барвиста, як корали, під якими вона ховалася, і тому її не можливо було розгледіти.

Та ось якогось дня, риба-папуга вмерла. І, як колись сказав місяць, це сталося на віки. Під коралами ще й до тепер живуть риби-папуги, такі ж само барвисті, тільки інші.

А місяць і по нині живе все той самий, хоча й вмирає на три дні щомісяця.

Джукурпа, або оповідки з казкових часів